Patron portugalského národního týmu - Diogo Costa

Evropský pohár je v plném proudu. Přestože se portugalský národní tým kvalifikoval jako první ve skupinové fázi. Portugalsko však v posledním kole skupiny utrpělo nepříjemnou prohru 0:2 s Gruzií, takže mnoho portugalských fanoušků se obávalo nadcházejících zápasů. Ve čtvrtfinále se Portugalsko střetlo se Slovinskem. Cristiano Ronaldo, který obléká Fotbalové dresy Personalizace s číslem 7, nepropásl pokutový kop v prodloužení, čímž atmosféra celého portugalského národního týmu ještě zhoustla.

Po 120minutovém urputném boji Portugalska se Slovinskem začal první penaltový rozstřel na evropském poháru 2024 v Německu mezi portugalským národním týmem a Slovinskem. Penaltový rozstřel prověří psychickou kvalitu hráčů pokutového kopu, a co je důležitější, úsudek a reakční schopnost brankářů na obou stranách. V této hře to nesl Ronaldo a vstřelil první pokutový kop v penaltovém rozstřelu Bruno Fernandez a Bernardo Silva postupně pomohli portugalskému národnímu týmu ke střele z pokutového kopu. Brankář Diogo Costa, který obléká Levné Dětský fotbalový dres Portugalsko ME 2024 s číslem 22, zneškodnil tři pokutové kopy slovinských hráčů. Portugalská reprezentace nakonec porazila v penaltovém rozstřelu reprezentaci Slovinska 3:0 a postoupila do čtvrtfinále pohárové Evropy.

Dobrý brankář dokáže zápas otočit. Právě přesný nájezd superbrankáře Costy umožnil portugalské reprezentaci postoupit do čtvrtfinále Evropského poháru. V historii pohárové Evropy je Costa prvním brankářem, který zachránil tři penalty. Costa také vyhrál MVP této hry se svými vynikajícími dovednostmi v záchraně tří pokutových kopů. Tento brankář z Porto Club v portugalské Super League je patronem týmu Porta a patronem portugalské reprezentace.